Премиерът Бойко Борисов честити международния ден на йогата и отправи своя поздрав към индийския премиер Нарендра Моди. Ето и какво каза той във видео обръщение:
„Да поздравя моя колега Нарендра Моди за милото писмо. С удоволствие ще го поздравя него и всички, които практикуват йога. Максимално бързо отворихме местата, където се практикува йога. Много хора по този начин по-лесно ще преодолеят този страховит вирус, който отне толкова много човешки животи. Здравият дух живее в здраво тяло. Йога практиките винаги са давали подобни резултати“.
Индийският премиер Нарендра Моди днес насърчи индийците да практикуват йога, за да подсилят имунната си система на фона на скок на новите случаи на коронавирус в страната, предаде ДПА.
"Йогата укрепва имунната система на тялото", каза Моди. "Йогата пранаяма, или дихателните упражнения, подсилва респираторната ни система. Тя е по-уместна в сегашните времена, тъй като именно дихателната система на тялото е най-неблагоприятно засегната от COVID-19", добави премиерът.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход
