Велислава Петрова-Чамова прие поста министър на външните работи от Надежда Нейски по време на официална церемония днес в Министерството на външните работи.
Новоназначеният първи дипломат на България отбеляза, че възможността, която българският народ е дал на новия кабинет да управлява с огромно мнозинство е отговорност. В този контекст тя подчерта ключовата роля на дипломатическата служба и необходимостта от стабилност и последователност във външната политика на страната.
„Основната сила на това министерство са хората. Ще разчитам на вашия професионализъм и подкрепа. Вярвам, че България ще има своето достойно място не само в Европа, но и в света“, обърна се към ръководния състав на МВнР министър Петрова.
От своя страна Надежда Нейнски поздрави новия външен министър и открои значението на приемствеността и професионализма в българската дипломация. По думите ѝ България днес е уважаван и предвидим партньор в международните отношения, постигнал значими външнополитически успехи като членството в ЕС, НАТО, Шенген и еврозоната.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ