Селекцията на Мароко доживя своя голям момент на Световни първенства и записа първа победа на Мондиали. Това се случи, след като „лъвовете на Атлас“ подчиниха с 2:0 считания за фаворит – Белгия, който за втори пореден мач в Катар разочарова с изявите си по терените на емирството.

И двата гола за африканците паднаха през второто полувреме, като Сабири откри в 73-ата минута, а в добавеното време Абуклал тотално попари амбициите на „червените дяволи“, които бяха по-слабият от двата отбора на „Ал Тумама“.

Мароко записа втора поредна суха мрежа в турнира, след като в дебютната си среща направи равенство – 0:0, с Хърватия, пише gong.bg. По-късно в неделя „ватрените“ ще спорят с Канада в другия мач от групата. В идния рунд Белгия ще срещне Хърватия, а Мароко ще играе с Канада.

БЕЛГИЯ - МАРОКО 0:2

0:1 Сабири (73)

0:2 Абуклал (90+3)

Стадион: "Ал Тумама" (Доха)

Рефер: Сесар Паласуелос

Стартови състави:

Белгия: Куртоа – Кастан, Алдервайрелд, Вертонген – Мюние, Т. Азар, Онана, Витсел – Де Бройне, Е. Азар – Батшуай

Мароко: Буну – Хакими, Мазрауи, Ажер, Саис, Амрабат, Унаи, Амалах, Зиеш, Буфал, Ен-Несири​