Скандалджията Ник Кирьос отново напомни за себе си. Ексцентричният австралийски тенисист този път сам сложи край на мача си, подарявайки на практика победата на своя съперник. Това се случи в мача на Кирьос от втория кръг на “Мастърс”-а в Рим с норвежеца Каспер Рууд. Скандинавецът взе първия сет с 6:3, но във втория Кирьос успя да се измъкне с тайбрек - 7:6 (5).

unbelievable #Ibi19 pic.twitter.com/8YMtEpK3YA

— andre (@andreopines) May 16, 2019
В началото на решаващата трета част Кирьос проби, но веднага допусна рибрейк за 1:1. След това реферът на стола присъди гейм в полза на Рууд, наказвайки Кирьос за неспортсменско поведение. Това вбеси австралиеца, който първо удари ракетата си в земата, след което хвърли и стол. После Кирьос стистна ръката на Рууд и на съдията и просто си тръгна от корта.

Had literally just tuned into Kyrgios-Ruud and this is what happened. Kyrgios gets a game penalty, tosses a chair onto the court then packs his bag, shakes Ruud’s and umpire’s hands and walks off court. Tense times in Roma! [: @TennisTV] pic.twitter.com/GqZVRHmeUy