Волейболистите на Виктория Волей (Пловдив) нанесоха втора загуба на лидера в група Б от Висшата лига  при мъжете – Арда (Кърджали).

Състезателите на треньора Атанас Митрев победиха като домакини  кърджалийци с 3:1 (20:25, 25:19, 25:17, 25:15) в мач от тринадесетия кръг на шампионата. Двубоят в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив приключи за 75 минути игра.

Със спечеления успех Виктория Волей записа десета победа, като три загуби и актив от 29 точки е непоклатива на второта позиция в групата.  Въпреки поражението съставът на Арда запази първото си място с единадесет победи, две загуби и 34 точки. Така, кръг преди края на редовния сезон, двата тима – Арда и Виктория на практика си осигуриха участие в полуфиналните плейофи на Висшата лига, тъй като те не могат да бъдат изместени от заеманите позиции.

С домакински успех се поздрави в този кръг тимът на Раковски (Севлиево), който спечели дербито с Царево, като надигра съперника с 3:1 (25:18, 18:25, 25:19    25:21). Това представителите на Севлиево заемат трета позиция в групата с осем победи, пет загуби и 24 точки. Съставът на Царево е на четвърто място със седем победи, шест загуби и 22 точки. Положението на царевци в четворката обаче е преди изиграването на последния мач от този кръг, който противопоставя Берое и Попово 09. При успех на старозагорци, те ще изместят Царево от четворката.

В последния мач т кръга Строител (Пловдив) надигра Черноморец (Бяла) след петгеймова драма с 3:2 (25:20, 13:25, 15:25, 25:22, 15:12). Това бе трети успех за Строител, който е на седмо място с 6 точки. Черноморец е на шеста поиция с 12 точки.

Програма, резултати и временно класиране в група Б вижте тук.