Американският разрушител "Портър", въоръжен с управляеми ракети, навлезе в Черно море, съобщи Руският национален център за контрол на отбраната.
Черноморският флот веднага е съпроводил бойния кораб, съобщи БНР.
Действията на "Портър" се контролират от фрегатата "Адмирал Есен", както и от два малки ракетни кораба.
Това е седмото влизане на кораб от американския флот в Черно море през 2019 година.
Според международна конвенция от 1936 г., военните кораби на държави, извън Черноморския басейн, имат правото да останат в акваторията му за не повече от 21 дни.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие