Шестима туристи бяха откарани в болницата, а осем други потърсиха медицинска помощ след натравяне с токсични изпарения в испанския курорт Камбрилс в Каталония, съобщава Express.
Според местни медии причината за инцидента е човешка грешка. Шофьор на камион напълнил погрешка резервен бидон със смес от белина и солна киселина в близост до фитнес и спа център на местен хотел. Възникналата химическа реакция предизвикала токсичните изпарения, които натровили туристите, пише сп. "Мениджър".
На мястото на произшествието се отзовали по спешност 7 линейки. Шестима от пострадалите са откарани за лечение в болницата, останалите са получили първа помощ на място.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ