Здравните експерти предупреждават хората незабавно да прекратят употребата на електронни цигари, след като мистериозна болест взе 13-ата си жертва в САЩ и втора за щата Орегон, съобщи "Индипендънт".
И в двата случая пушачите са използвали за пушене смеси, съдържащи тетрахидроканабинол (THC) – психоактивното вещество в канабиса, което е отговорно за неговото действие и пристрастяването.
Здравната администрация в Орегон смята, че течностите за пушене с THC са закупени от легални магазини в американския щат. Орегон е първият щат, който декриминализира употребата на канабис още през далечната 1973 г.
Здравните власти се обърнаха към потребители на е-цигарите с настояване да прекратят този начин на пушене и дори поискаха губернатора Кейт Браун незабавно да издаде временна забрана за всички продукти за вайпинг, докато медицинските органи не разберат по-добре причината за смъртоносните заболявания.
Само за седмица броят на починалите в САЩ от неизвестно все още заболяване, което гарантирано се свързва с употреба на електронни цигари, се удвои.
На територията на 46 щата са докладвани 805 случая на хоспитализирани предимно млади хора с влошаващи се симптоми, включително задух, кашлица и болки в гърдите.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ