12 деца са били отровени след плуване в беларуски басейн. Те са на възраст между 13 и 14 години.
По информация на местни медии състоянието им е добро. Те са настанени за наблюдение в педиатричното отделение на местната болница.
Министерството на извънредните ситуации съобщи за отравяне на 15 деца в басейна в Баранавичи, Беларус. Децата са влезли в басейна на Специализирано детско-юношеско училище за Олимпийски надежди на Баранвичи.
Изведнъж обаче почувствали болки в гърлото и задух.
В резултат на случайно смесване на средство за пречистване на водата и дезинфектант в кофа, което е било разположено в платформата на аварийния изход от басейна, е възникнала реакция с отделянето на хлорни пари, което е предизвикало отравянето на децата.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ