Седем мигранти са починали в района на границата на САЩ с Мексико заради изключителните летни жеги на фона на притока на семейства от Централна Америка, предаде Ройтерс, като се позова на властите в южния американски щат Тексас.
Сред жертвите са жена, две бебета и малко дете.
Жената и трите деца може да са починали дни преди да бъдат открити от американски граничен патрул близо до Рио Гранде в Южен Тексас в неделя. Предполага се, че причината за смъртта им е излагането на жегата и обезводняване, предаде БТА.
На запад в района на Дел Рио служители на американската гранична охрана са открили телата на двама мъже в ранчо близо до Каризо Спрингс, след като анонимен сигнал на 19 и 20 юни ги е насочил към изгубили се мигранти.
Разложен труп е бил намерен на 20 юни на брега на река Рио Гранде близо до Нормандия.
Издигането на бариери и укрепването на сигурността по американско-мексиканската граница принуждава депортирани мигранти да търсят начини да избегнат граничната охрана, като поемат по рисковани маршрути, за да се върнат в САЩ. Миналата година американските власти съобщиха за 283 смъртни случая на границата.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие