Камионът е български. Единствената връзка между страната ни и ужасяващия случай от графство Есекс е регистрационната табела, увери Бойко Борисов.
Премиерът заяви, че след регистрацията си, тежкотоварното превозно средство не е влизало повече в страната. Става дума за период от около 2-3 години.
“Няма как ние да сме свързани, освен с табелите на камиона”, коментира пред bTV Борисов.
Той добави, че същата фирма има още два регистрирани камиона.
“Във всички случаи връзката е английско-ирландска и службите там трябва да задържат виновните“, категоричен е премиерът.
Припомняме, че зловещата находка беше направена днес в графство Есекс. В хладилен камион бяха намерени 39 тела.
Шофьорът е 25-годишен мъж от Северна Ирландия. Той се разпитва от полицията по подозрение в убийство.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ