До края на века всяко следващо лято ще е все по-горещо от предходното в някои части на света. Това твърдят учени в поредното проучване по темата, публикувано в Nature climate change, които са проиграли 22 климатични модела, за да разберат какво точно ще се случи.
Според авторите на изследването всяка следваща година ще бъдат регистрирани нови температурни рекорда, а жегата ще е все по-екстремна.Това означава, че заради климатичните промени цели екосистеми и общества няма да могат да се справят със ситуацията.
Климатичните модели сочат, че температурите ще бъдат още по-високи на около 58% от планетата ни.
Най-драматично ще се окаже това за развиващите се страни и малки острови.
Според данните около 67% от развиващите се страни ще изпитат още по-високи температури през лятото, като всяка година ще се увеличават.
Същото се отнася за 68% от малките острови в развиващите се страни.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината