Двама мигранти са загинали, след като са се крили в автоцистерна в опит да стигнат до Западна Европа, съобщават властите в Сърбия, цитирани от БТА. Други двама са в тежко състояние.
Шофьорът на камиона намерил мигрантите да лежат в безсъзнание, когато отворил цистерната, за да я почисти преди два дни.
От болницата във Войводина съобщават, че мъжете страдат от хипертермия и хипоксия. Един от тях е починал вчера, а вторият – тази нощ. Другите двама са на интензивно лечение.
Починалите мигранти са от Афганистан, а националността на другите двама е неизвестна.
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 07:31 Боклуци покриха беседка в парк в Стара Загора СНИМКИ
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания