Няма данни за пострадали българи при престрелката в Хале. Това увериха от Министерство на външните работи, след като стана ясно, че двама души са загинали при открит огън в германския град.
Припомняме, че по-малко от час по-късно в съседния град Ландсберг се случи друга престрелка. Полицията към момента се въздържа от коментар дали двата инцидента са свързани помежду си. По неофициална информация в Ландсберг е загинал един човек.
По информация на посолството ни в Берлин германските власти още не са обявили самоличността на двете жертви, както и мотиви за престъплението. Знае се само, че загиналите са мъж и жена.
Град Хале е блокиран като жителите му са предупредени да не напускат домовете си. В ход е полицейска операция.
Посолството ни в Берлин е във връзка с германските власти, следи обстановката и при необходимост е готово да окаже съдействие.
Припомняме, че само преди дни, отново в Германия се случи друг инцидент. Мъж отвлече камион и помете 8 автомобила, чакащи на светофар. При инцидента пострада наш сънародник.
Прочетете още
- 17:00 След отказ в Германия: Лекари от болница „Селена" запазиха матката на пациентка с 15 миоми
- 23:00 Дневен хороскоп за 27 април: Стрелци, романтиката ще бъде навсякъде около вас!
- 10:59 Откриха трупа на младо момиче в София
- 12:01 Докато гостите се крият: Жена се "запасява" с вино по време на стрелбата с Тръмп ВИДЕО