Най-малко 55 слона са умрели от глад в най-големия национален парк в Зимбабве през последните два месеца.
Най-голямата суша в страната от години насам принуждава животните да търсят храна и вода в съседни райони.
"Проблемът е реален, а ситуацията – ужасна", заяви пред Ройтерс говорител на местната служба за националните паркове.
Тъй като животните се отдалечават от природните паркове в Зимбабве, те унищожават реколтата и дори убиват хора.
Говорителят поясни, че тази година след нападения от големите животни са починали повече от 20 души.
Пренаселването с животни в националния парк "Хванге" допринася за унищожаване на растителността.
"Там обикновено живеят 15 000 слона, но в момента броят им е около 53 000", отбеляза говорителят.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ