Робот, който да работи на Луната, се очаква да бъде създаден скоро от учени. Проектът е съвместен - между Япония и Русия.
"Японските колеги мислят съвсем като нас по отоношение на това да се проектира и създаде роботизирана система за изследване на близката и далечната вселена", каза изпълнителният директор на руската компания Евгений Дудоров.
Според него японската компания е специализирана в антропоморфни роботи и използва специални контролери, които ще могат да имитират човешките действия за извършване на определени манипулации на Луната, пише БГНЕС.
Предварително споразумение за разработка на проекта е постигнато тази седмица, когато японски специалисти са посетили Москва.
Прочетете още
- 15:00 Нагла ало-измама в Скутаре: Родители получават странни обаждания от името на лекар
- 16:07 "Нормално ли е"? Мъж с въздушно оръжие стреля от балкон в София? ВИДЕА
- 16:30 Син търси справедливост: Мъж нахлул с взлом в дома на майка му и опитал да я изнасили
- 18:16 Секунди от трагедия край София: Шофьор изпреварва на сляпо и разчита другите да го пазят ВИДЕО