Джебчийките налазиха големите хипермаркети. Те кацнаха у нас от цяла Европа на Бъдни вечер и очаквам да останат до 18-19 януари. Новата мода при тях е да обират хората, докато си пазаруват в големите вериги, като дърпат чантите им директно от количките. Това разказа пред в. "Телеграф" шефът на сектор "Сигурност" в СДВР Красимир Любомиров.
Той апелира гражданите да са изключително бдителни и да не оставят без надзор личните си вещи.
Практика е - особено при жените, докато пазаруват месо, зеленчуци и плодове, да оставят дамските си чанти в количката. Това точно действа като магнит на джебчийките. Любомиров разкри, че има цивилни екипи във всеки мол.
По данни на МВР най-голямата група джебчийки, която се е прибрала в България за празниците, е от Англия.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив