“Детективите извършиха претърсвания в четири къщи в града и арестуваха четирима души във връзка с насилието, организирано по улиците на Креган във вечерта на убийството на Лира Маккий”, заяви старши детектив Джейсън Мърфи.
Мъжете, които са на възраст 15, 18, 38 и 51 г., в момента сe разпитват в ареста съгласно законодателството за тероризма, добави полицията.29-годишната Маккий, която редовно информира за проблемната история на Северна Ирландия, беше простреляна в главата на 18 април, когато бунтовници се сблъскаха с полицията във втория по големина град в британската провинция.
Дисидентската републиканска фракция Нова ИРА пое отговорността и се извини, като каза, че изстрелите са били насочени към полицията. Убийството предизвика спомени от трите десетилетия на насилие в провинцията и предизвикаха осъждане в целия политически спектър, включително в съседната Република Ирландия.
Прочетете още
- 13:45 След сигнал за оръжие и положителен тест за дрога: Стоян Колев е задържан на АМ "Тракия" ВИДЕО+СНИМКИ
- 10:00 Опасни пейки на детска площадка в Плевен: Жена падна и се удари, родители вдигнаха тревога
- 11:00 „Не сте наш клиент": Ломчанка остана без лекарства за възрастната си майка
- 09:00 Невидимите хора не живеят някъде другаде. Те седят до нас на пейката