20-годиша жена е задържана при акция на служители на сектор „Наркотици“- СДВР в ж.к. „Люлин“ на 9 февруари. При последвали процесуално-следствени действия в жилището й полицаите открили и иззели различни по големина пликове, съдържащи растителна маса и зелени таблетки с формата на четирилистна детелина. Резултатът от назначената експертна справка показал, че иззетите вещества са 1 469 грама марихуана и 178. 44 грама амфетамин.
След доклад на събраните материали в Софийска градска прокуратура задържаната е привлечена като обвиняема за престъпление по чл. 354 а от НК. Задържана е със срок до 72 часа до внасяне на искане в Софийския градски съд за вземане на мярка „задържане под стража“.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол