Женският отбор на Марица Пловдив инкасира първата си загуба в контролите по време на зимния си лагер в Бурса.  В зала "Дженгиз Гьолю" в турския град, шампионките на България отстъпиха пред местния елитен тим Нилюфер Беледийеси с нетрадиционното 0:4 (18:25, 20:25, 20:25, 25:27)* след 94 минути игра. Първият гейм бе равностоен до първото техническо прекъсване, но посрещането на пловдивчанки куцаше, допуснаха и прекалено много непредизвикани грешки, което позволи на домакините да изковат най-убедителния геймов резултат в мача.   По подобен начин се разви резултатът и във втория гейм, като този път основна заслуга за успеха на Нилюфер имаше блокадата. Въпреки че и в третата част и Марица отбеляза 4 точки на този елемент, атаките на турския тим продължиха да бъдат много ефективни.  Старши треньорът на Марица Иван Петков изпробва различни варианти на игра, като най-успешен се оказа този в четвъртия гейм от срещата. Между двете технически прекъсвания гостенките успяха да обърнат резултата в своя полза и още дълго да поддържат преднина, но в края на тази дълга част пак волейболистките на Нилюфер успяха да наложат волята си и да вземат гейма след драматично 27:25, отново подпомогнати и от многото брак в играта на пловдивчанки. Най-резултатна за Марица бе Таня Събкова с 14 точки, следвана от Ана Радичева и Силвана Чаушева с по 11. Топреализатор на мача с 20 точки стана кубинската посрещачка на домакините Юслеинис Ерера Алварес. Следващата приятелска среща на Марица на турска земя е в петък следобед от 15:00 часа. в зала Нилюфер, като противник на българските шампионки ще бъде съставът на Балъкесир Бююкшехир Беледийеспор (Балъкесир).