Родилката, която закъса в преспите в монтанското село Медковец е спасена. Линейката успяла да си пробие път и раждането е благополучно.
Нямаме необслужени пациенти въпреки усложнената обстановка, каза директорът на Спешния център в Монтана д-р Серьожа Ценков.
Особено затруднено е преминаването на линейките в района на селата Бойчиновци, Вълчедръм, Мадан, но пътните участъци се разчистват. 15 линейки обслужват населението на монтанска област. Те са добре оборудвани със зимни гуми и вериги против буксуване. Разполагат и с нужната апаратура за спешна помощ.
Медиците не отчитат завишение на инфарктите и инсултите въпреки сибирския студ. Няма и случаи на падания и травми от заледявания. Минималните температури в Монтана са от -15 до -17 градуса. В неделя живакът паднал до – 21 градуса.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно