59-годишен българин в тежко състояние след катастрофа с моторизиран парапланер в Италия.
Само няколко минути след като излетял от Остилия с моторизиран парапланер, полетът му завършил трагично над Пиеве ди Кориано. Нещо се объркало и мъжът се ударил в уличен стълб, пише vocedimantova.it.
Той е от български произход, но с местожителство в Остилия, е в изключително тежко състояние и от вчера следобед е настанен в болница в Бреша, след ужасяващата катастрофа, която разтърси местната общност. Инцидентът се случил на централния площад „Грамши“, пред очите на десетки свидетели, които наблюдавали случилото се с ужас и безпомощност.
Разследването е поето от карабинерите, които ще се опитат да установят дали пилотът е получил някакво неразположение или е възникнала техническа неизправност. Според специалисти е малко вероятно да е имало повреда в алтиметъра (устройството за измерване на височината), тъй като при моторизирания парапланер пилотът може визуално да прецени позицията си и да разбере дали е на безопасна височина още преди да се довери на инструментите.
Според някои свидетели парапланерът летял на много ниска височина, което означава, че не е падал рязко, а вероятно пилотът се е опитвал да овладее ситуацията и да се издигне отново. За нещастие, полетът му завършил със сблъсък с метално въже, което поддържало уличен стълб. Ударът бил толкова силен, че стълбът бил почти съборен, а мъжът, след като паднал на земята, бил допълнително ударен от двигателя на летателния апарат.
Поради тежките му наранявания, била взета незабавна медицинска мярка за транспортиране в болница в Бреша, където в момента лекарите се борят за живота му.
Прочетете още
- 14:00 СНИМКА на обърнат контейнер в София отвори тема за реакции и дебат
- 12:57 Силен гърмеж събуди Пловдив, минути по-късно пламнаха шест коли ВИДЕО
- 13:07 Без раница и щеки, но по Кончето: Историята на кучето, което познава Пирин по-добре от мнозина
- 11:00 „Едно голямо браво": Доброволки разчистиха пространството около ремонт в Стара Загора