Джеф Безос и останалите от екипажа на частния космически апарат "Блу Ориджин" успешно излетяха в Космоса.
Историческият полет продължи малко над 10 минути. Беше достигната над 100 000 метра височина, като около 90 секунди астронавтите са били отвъд атмосферата на Земята, а в продължение на няколко минути - и в състояние на безтегловност.
Ракетата "Ню Шепърд" се приземи сама, преди пътническият модул да достигне земята с парашути. И двата компонента се завърнаха по планирания начин и в очакваните точки.
Минути след приземяването Безос и компания бяха извадени от капсулата.
На борда бяха Джеф Безос, брат му Марк, 82-годишната авиаторка Уоли Фънк, както и 18-годишен тийнейджър от Нидерландия. Двамата станаха, съответно, най-възрастният и най-младият астронавти в историята.
Вижте още във видеото:
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие