Футуристът, компютърен учен и изобретател Реймънд Курцвейл прогнозира кога човечеството ще успее да постигне безсмъртие. Според него това ще стане до 2029-2030 г.
Според Курцвейл до този момент хората ще „увеличават продължителността на живота си с всяка година“. Той определи, че през следващите години нанороботите ще помогнат на хората да се отърват от болестите, благодарение на което човечеството сериозно ще увеличи продължителността на живота.
Ученият смята, че до 2030 г. изкуственият интелект ще започне да се развива самостоятелно. Очаква се с течение на времето изкуственият интелект да достигне способности, присъщи за хората.
След седем години ще започне процесът на сливане на човек с AI, в резултат на което до 2045 г. ще бъде създадено поколение киборги, смята изследователят. Тази комбинация ще увеличи възможностите на мозъка с 10 хиляди пъти, което ще позволи да се комуникира с множество компютри по света. Така тази нова група хора не само ще има по-голяма продължителност на живота, но и ще бъде по-интелектуално развита.
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 16:31 Мъж се опита да открадне колело от чужд вход, не успя ВИДЕО
- 17:00 Първа на промоциите се нареди водата: Ломчани май ще пазаруват с гумени ботуши СНИМКИ
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА
Докога??? 12:59, 20.03.2023
Ще дрънкате глупости? Извадете си главите от задниците и слезте на Земята!
Бай Дън 22:05, 17.03.2023
Браво